Rusya, Ukrayna ve Belarus'ta Rusça Dil Okulları

2007-09-10 09:18:00

Türkiye, Rusya ve diğer bölge ülkeleri arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, Rusça öğrenmeyi oldukça önemli bir noktaya getirmiştir. Bunun farkındasınız, ruscakursu.blogcu.com'da Rusça'nın temel dilbilgisi kurallarını, alfabesini vs. silip süpürdünüz. Bu aşamadan sonra Rusça öğreniminizi tamamlamanızın en hızlı yolu Rusça konuşulan bir ülkede eğitim almak. İşte bazı seçenekler:

Rusya’da dil eğitimi genellikle devlet üniversiteleri bünyesinde verilmektedir. Buna ek olarak özel dil okullarının da sayısı her geçen gün artmaktadır.
Rusya’da eğitim almak isteyenler genellikle Moskova ve  St. Petersburg da ki dil okulları ve üniversiteleri tercih etmektedir.

Moskova Devlet Üniversitesinde 10 aylık Rusça hazırlık programı ücreti 3770 USD.
Ayrıntılı bilgi için; http://www.msu.ru/en/admissions/
 

                            
Rusya’ya ek olarak Ukrayna’da da çok sayıda dil okulu ve üniversite Rusça eğitim programları düzenlemektedir.
Ukrayna’da dil ve üniversite eğitimi almak son yıllarda çok popüler olmuştur. Türkiye ile Ukrayna arasında her geçen gün artan ticari ve turistik ilişkiler, bu ülkeye olan ilgiyi artırmıştır ve bir çok Türk öğrenci okumak ve dil öğrenmek amaçlı Ukrayna’ya gitmektedir. 
Ukrayna’da dil eğitimi devlet üniversiteleri bünyesinde verilmekte ve Üniversite hazırlıkları Ukraynaca, Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.
Ukrayna’da eğitim almak isteyenler genellikle Kiev, Donetsk, Kharkov, Livov, Dnipropetrovsk ve Odessa’da ki  okulları ve üniversiteleri tercih etmektedir.

Galiçya İvan Franko Devlet Üniversitesinde 10 aylık Rusça Hazırlık eğitimi ücreti 2000 USD.
Detaylı bilgi için; http://www.franko.lviv.ua/faculty/psis/about-psis.htmRusça öğreniminin bir diğer adresi de Belarus'tur. Belarus’ta Rusça dil eğitimi almak son yıllarda en çok konuşulan eğitim seçeneklerinden biri haline gelmiştir.
Belarus’ta dil eğitimi almanın maliyeti oldukça ekonomiktir. Buna günlük yaşam giderlerinin de çok düşük maliyetlerle karşılanabilir olması, güvenlik ve sosyal hareket imkanlarıda eklenince, Belarus’ta dil eğitimi almak daha da cazip hale gelmektedir. Belarus’ta eğitim almak isteyenler genellikle Minsk, Baranoviç, Gomel, Brest, Vitebsk, Magilov ve Grodna’da ki dil okulları ve üniversiteleri tercih etmektedir.

Minsk Devlet Dilbilimleri Üniversitesinde 10 aylık Rusça hazırlık 900 USD.
Ayrıntılı bilgi için; http://international.mslu.by/forforeignstudents/russian/

0
0
0
Yorum Yaz